Země: Indonésie

Bali, ráj na zemi

Poslední vstávačka na Lomboku, snída a jedeme stejnou cestou zpátky na Bali. Bohužel už v přístavu zjišťujeme, že loď má spoždení. Po cestě na moři zjišťujeme proč 🙂 Moře bylo dost rozbouřené a chvílema  jsem měl pocit, že se loď převrátí. Lítali jsme ze strany na stranu, několika lidem se dokonce udělalo zle.

Cesta na hotel byla nekonečná. Nakonec jsme dorazili až kolem 4 hodiny (vyráželi jsme v 8:30 z hotelu). Poslední tři dny budeme v městečku Ubud. Ubud je asi nejturističtější místo na Bali. Je tam ale také to nejhezčí z Bali. Po ubytování na hotelu nám nezbývá moc času a tak dáme jen krátký průzkum města a jdeme brzo spát.

Ráno máme příjemný budíček, když nám donesou snídani až na pokojovou terasu 🙂 To je styl panečku – naše úplně první snídaně na pokoji. Jen co to všechno sníme, ... číst dále

Lombok – klidný bráška Bali

Ranní vstávačka je asi jedna z nejtěžších za poslední roky. Nohy neskutečně bolí a jakýkoliv pohyb po schodech nebo jen jakékoliv nerovnosti se nám ostře zabodává do k smrti unavených nohou 🙂 Ten běh dolů asi nebyl úplně dobrej nápad 😀 Těšíme se na snídani na hotelu. Neočkáváme žádný zázrak, vzhledem k tomu, jak to tady celé vypadá.

Když vlezeme do prostoru, který tu nazývají restaurací nevíme, jestli máme brečet nebo se smát. K snídani je tu jen toastový chléb a v misce vykydlá marmeláda pro všechny 😀 Tak to nedáme, toastu máme vybráno do konce roku – už ho nemůžeme ani cítit. Sehnat ale něco venku, alespoň nějaké ovoce je nemožné – všechno otevírá až v deset. Dokonce i jeden MiniMart, který má nad vchodem nápis “Never close Mini Store” byl zabarikádovanej 😀 No nic, ... číst dále