Země: Kambodža

Chrámová tour, plovoucí vesnice a rozloučení s Khmery

Ráno vstáváme velmi brzy a vyrážíme na východ slunce k Angkor Wat. Je to sice turisťárna, lidí je tam skoro jak na Václaváku, ale i přesto je to opravdu krásná podívaná. Lidi jsou kupodivu celkem tiší a tak i přes tu masu lidí je tam přijemý klid. Možná je to striktníma pravidlama, které se musi v prostorách dodržovat.

Další zastávkou byl Ankgor Thom, což je bývalé hlavní město Khmérské říše. Angkor Thom je obehnán zdmi ve tvaru čtverce, jež jsou položeny ve směru světových stran. Zdi jsou dlouhé 3km každá, 8m vysoké a za nimi se skrývá vodní příkop. Tak rozhlehlý městský komplex je neuvěřitelný. Procházeli jsme se po něm s pusou dokořán. Člověk by se tam ztratil.

Dnes nás čeká ještě několik chrámů z nichž nejstarší, jak jsme zjistili, byl postaven v roce 921. Po několika hodinách chození po chrámech ... číst dále

Odlet do země Khmerů aneb výprava do Kambodži začíná

Když jsme plánovali další výlet, řekli jsme si, že Kambodža by stála za to. Vidět jedny z nejstarších chrámů na světě, které jsou pod ochranou UNESCO.

Je 23. června čtyři odpoledne. Pomalu se balim v práci a vyrážím domů nabrat Zůzu, sbalit věci a na letiště. Máme letenky do Siem Reap a během chvilky jsme na letišti. Letenky máme tak už jen …  ” .. do prčic, kde jsou vízové kartičky !?!” Já blbec je nechal doma 🙁 Jdeme na imigračni a rovnou hlasíme, že jsme kartičky nechali doma. Od přepážky nás odvedli k nějaký ženský, která do nás začala valit, že bez kartiček nikam nejedeme. Se Zůzou na ni zkoušíme všechno možný i že klidně zaplatíme “extra poplatek” – bohužel nic, Po hodinovém vyjednávání jsme dospěli k nemilému zavěru – nikam neletíme.

Hned po přijezdu ... číst dále